F.A.Q.


 1. Czy po założeniu konta są pobierane jakiekolwiek opłaty?

  Zdecydowanie nie! Po założeniu konta masz dostęp do darmowych kanałów w naszej ofercie. Nie naliczamy żadnych opłat, nie wystawiamy faktur i nie próbujemy naciągać naszych użytkowników. Możesz też bez obaw usunąć konto z naszego serwisu jeśli nie chcesz z niego korzystać. Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z szerszej oferty kanałów możesz za nią zapłacić wybraną formą płatności (karta, przelew).

 2. Czy mogę oglądać telewizję w Videostar zagranicą?

  Niestety z powodów licencyjnych oglądanie większości kanałów jest ograniczone do terytorium Polski (geo blocking). Bardzo chcielibyśmy oferować naszą usługę na całym świecie, bo przecież oznacza to dla nas więcej użytkowników, ale obecne regulacje prawne oraz umowy z nadawcami nam tego zabraniają . W miarę możliwości będziemy starali się tą niedogodność likwidować.

 3. Nie mogę się zalogować lub zapomniałem hasła. Co mogę zrobić?

  Proszę z komputera PC wejść tutaj, wprowadzić adres email, z którego zarejestrowane zostało konto i postępować zgodnie z instrukcją przesłaną na adres email.

 4. Co to jest videostar?

  videostar to telewizja kablowa, która wykorzystuje urządzenia STB (setop box) należące do użytkowników. Twoim STB może być komputer, tablet, telefon lub telewizor smart TV (wkrótce).

 5. Mam pakiet danych u operatora udostępniającego mi Internet. Ile videostar „zużywa” transferu danych?

  Dla kanałów w jakości SD (Standard Definition) zużywasz maksymalnie około 0,8 gigabajta na godzinę oglądania. Jeśli więc posiadasz pakiet 2 GB (2 gigabajty) danych to wystarczy Ci na około 2,5h oglądania.

  Dla kanałów o jakości HD (High Definition) zużywasz maksymalnie około 1,5 gigabajta na godzinę oglądania. Jeśli więc posiadasz pakiet 2 GB (2 gigabajty) danych to wystarczy Ci na około 1 godzinę 20 minut oglądania.

  Ilość odebranych danych może być mniejsza, ponieważ jakość sygnału jest dostosowywana do szybkości łącza użytkownika. Jeśli łącze jest słabsze, wówczas sygnał telewizyjny jest gorszej jakości. Jeśli posiadasz nielimitowane łącze internetowe ciesz się oglądaniem tak długo jak chcesz.

 6. Czy usługa videostar jest legalna?

  Tak. Jesteśmy legalnie działającą firmą zarejestrowaną na terenie Polski. Część kanałów darmowych rozprowadzamy w oparciu o art. 43. ust 1 ustawy o radiofonii i telewizji. Pozostałe kanały są udostępniane na podstawie umów z nadawcami telewizyjnymi.

 7. Czy usługa videostar pozostanie darmowa?

  Kanały udostępniane przez nadawców nieodpłatnie pozostaną darmowe dla naszych użytkowników w zamian za oglądane reklamy. W przyszłości będziemy chcieli udostępnić możliwość rezygnacji z reklam w zamian za niewielką opłatę. Pozostałe kanały będą płatne. Nasza usługa oferuje bardzo dobrą jakość wideo, jest legalna i chcemy żeby była przystępna cenowo i w ten sposób konkurencyjna do usług pirackich. Uważamy, że użytkownicy korzystają z pirackich usług, ponieważ nie mają dobrej legalnej alternatywy. Niestety na razie prawdopodobnie nie będziemy w stanie zaoferować wszystkich kanałów dostępnych na rynku, ponieważ niektórzy nadawcy blokują reemisję przez Internet. Walczymy i liczymy na to że to się kiedyś zmieni.

 8. Mam kłopoty z odtwarzaniem telewizji w videostar. Co mam robić?

  Sprawdź czy spełniasz wszystkie wymagania . Prosimy też o zapoznanie się z naszym poradnikiem. Jeśli i to nie pomoże zapraszamy do kontaktu.

 9. W Internecie można znaleźć serwisy, które oferują znacznie więcej kanałów. Dlaczego w videostar liczba kanałów jest ograniczona?

  W sieci znaleźć można serwisy pirackie, które nadają kanały bez zgody nadawców i właścicieli praw. Nasz serwis jest legalny, dlatego podpisujemy odpowiednie umowy z nadawcami lub udostępniamy kanały w oparciu o art. 43. ust 1 ustawy o radiofonii i telewizji. Niestety pomimo technicznych możliwości niektórzy z nadawców odmawiają podpisania z nami umowy, ponieważ nie posiadają praw reemisji sygnału w naszej sieci. (lub chronią własne interesy blokując rozwój usług takich jak nasza). Często jest to także związane z polityką wytwórni filmowych, które sprzedając np. filmy stacjom telewizyjnym nie pozwalają im na dystrybucję treści w internecie.

 10. Dlaczego pojawia mi się komunikat „Usługa niedostępna w Twojej lokalizacji”?

  Większość oferowanych przez nas programów jest ograniczona tylko do terytorium Polski. Bardzo chcielibyśmy oferować naszą usługę na całym świecie, bo przecież oznacza to dla nas więcej użytkowników, ale umowy nam tego zabraniają i jeśli chcemy działać legalnie musimy je respektować. Możemy jedynie walczyć o to, żeby zdobyć jak najwięcej „odblokowanych” kanałów.

 11. Czy korzystając z videostar muszę płacić abonament radiowo-telewizyjny ?

  Naszym zdaniem tak. Traktujemy oglądanie kanałów w naszej usłudze jak „zwykłe” oglądanie telewizji. Jednak jeśli płacisz już abonament za swój telewizor nie musisz rejestrować swojego telefonu komórkowego, tabletu czy komputera jako kolejny odbiornik. Więcej informacji można znaleźć tutaj

 12. Nie chce już korzystać z Waszych usług. Jak mogę usunąć konto ?

  Wystarczy zalogować się do serwisu web. Następnie w prawym górnym rogu kliknąć „Ustawienia” i w zakładce „Ogólne” kliknąć „Usuń konto”. Mamy nadzieje, że do nas jeszcze kiedyś wrócisz :)

 13. Mam problemy z odbiorem telewizji co mam zrobić ?

  Prosimy o zapoznanie się z naszym Poradnikiem.

 14. Moje konto zostało usunięte. Czy opłata za pakiety i kanaly telewizyjne będzie nadal pobierana ?

  Nie, po usunięciu konta nie będziesz obciążony za żadne usługi z naszej strony.